Çerkezköy'ün Sesi Yerel Haberler Yazı Ekle

e-corlu.com 14.7.2017 1113 gösterim

15 Temmuz şehitleri için mevlit okundu

Tekirdağda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz şehitleri için okunan Kuran-ı Kerimlerin hatim duası yapılıp, mevlit okundu.

Eski Camide gerçekleştirilen program, Kuran-ı Kerim hatim duası ve mevlitin okunması ile başladı.

İl Müftüsü İsmail İpek, vaaz kürsüsünde yaptığı konuşmada, 15 Temmuzun ardından 1 yıl geçtiğini anımsatarak, aynı olayların yaşanmaması için birlik ve beraber olunması gerektiğini söyledi.

İpek, 15 Temmuz günü birçok şehit verildiğini anımsatarak şunları kaydetti :

"15 Temmuz şehitlerimizin içinde hanımlarımız, polisimiz ve çok değerli kardeşlerimiz var. Bu kardeşlerimiz bu vatan için canlarını feda etti. Millet olarak herkes sokaklara dökülerek görevini yaptı. Devlet ve millet kaynaştı. Düşmanlarımıza karşı çok güzel bir gövde gösterisi yaptık. Düşmanlarımıza Biz varız, biz hayattayız, biz yaşıyoruz. dedik. Bu vatan için gerekirse canımızı feda etmeye hazır olduğumuzu söyledik o gece. Biz çok büyük bir milletiz. Allah büyük bir millet olma nimetini elimizden almasın."

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, AK Parti İl Başkanı Cüneyit Yüksel ve çok sayıda vatandaş da programda hazır bulundu.