Çerkezköy'ün Sesi Yerel Haberler Yazı Ekle

Yazı Ara :

e-corlu.com 17.8.2017 1821 gösterim

Kurbanlık Satışı Yapacaklar İçin Yer Tahsisi Başvuruları Başlıyor

Süleymanpaşa Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık satışı yapacak olan esnafların kayıt işlemlerine başlıyor.
Kayıtlar 21 Ağustos’tan itibaren Zabıta Müdürlüğü tarafından alınmaya başlanacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi hem satıcıların hem de vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek çalışmaların eksiksiz bir şekilde devam ettiği belirtilirken, Süleymanpaşa Belediyesine bağlı canlı hayvan pazarı dışında kurbanlık satışının kesinlikle yasak olduğu ifade edildi.

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, kurbanlık satış alanı için kayıtlar 21-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında saat 08.00-17.00 arasında alınacak. Başvurular şahsen yapılacak.

Yapılan yazılı açıklamada, “Karadeniz Mahallesi’nde kurulacak olan kurban satış alanında kurban satış yeri tahsisi isteyen vatandaşların 21-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Ortacami Mahallesi Yeniçarşı Sokaktaki Süleymanpaşa Tekirdağ adresinde bulunan Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir” çağrısında bulunuldu.

Öte yandan kurbanlık satışı yapacak olan esnafların kayıt yaptırmak için yanında getirmesi gereken evraklar ise şöyle:
"Muhtar onaylı nakil belgesi (2 nüsha fotokopi), Hayvan pasaportu (ilgili İlçe Tarım Müdürlüğü onaylı, mühürlü ve imzalı 2 nüsha)"