Çerkezköy'ün Sesi Yerel Haberler Yazı Ekle

Yazı Ara :

e-corlu.com 19.8.2017 1545 gösterim

Tekirdağ'da PKK/KCK Terör Operasyonu

Tekirdağ'da polisin düzenlediği PKK/KCK operasyonunda örgütün sözde halk mahkemeleri içinde faaliyette bulundukları gerekçesiyle gözaltına alınan aralarında HDP Tekirdağ İl Eş Başkanı Kenan Yıldız'ın da bulunduğu 3 kişi adliyeye sevk edildi.
Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerini deşifre edilmesi, engellenmesine yönelik teknik takip yaptı. Yapılan çalışmada terör örgütü tarafından anayasa gibi görüldüğü belirtilen KCK sözleşmesinin sözde hükümleri doğrultusunda oluşturulan halk mahkemeleri içinde ve örgüt adına çeşitli faaliyetlerde bulunanlar belirlendi. Polis, belirlediği şüphelileri Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinde düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda HDP İl Eş Başkanı Kenan Yıldız'ın da aralarında bulunduğu 3 şüpheliyi gözaltına aldı.
Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nde soruşturmaları tamamlanan aralarında HDP Tekirdağ İl Eş Başkanı Kenan Yıldız'ın da bulunduğu 3 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.